صنایع سیلیکات ایران

اولین تولید کننده سیلیکات سدیم و پتاسیم مرغوب در کشور

شرکت صنایع سیلیکات ایران با بیش از ٣٠ سال سابقه در تولید انواع سیلیکات سدیم و پتاسیم همیشه در اولویت انتخاب بزرگان صنایع مختلف ازجمله صنعت شوینده، فولاد ریخته گری، کاشی و سرامیک، کارتن سازی، الکتروسازی و کشاورزی، صنایع حفاری و دیگر صنایع قرار دارد

سابقه درخشان

ارائه بهترین خدمات برای مشتریان​​

برترین محصولات در بازار

شرکت صنایع سیلیکات ایران با در اختیار داشتن کوره های مجهز در تولید انواع سیلیکات از نظر تنوع در ریشیو و میزان خلوص ارائه دهنده برترین محصولات در بازار است.

ایمنی و زمان

در نظر گرفتن روش های استاندارد حمل و نقل و امنیت کالا، برای صرفه جویی در زمان تحویل سفارش که رضایت مشتریان در هر نقطه از جهان را به ارمغان آورده است.

استانداردهای بین المللی

با توجه به تأکید شرکت مبنی بر رعایت استانداردهای بین المللی در خصوص کیفیت تولیدات خود تأیید کیفیت توسط واحد QC صنایع مختلف و مرتبط را نیز دارا می باشد.

بسته بندی و تحویل

شرکت سیلیکات با طراحی و ساخت بسته بندی های متنوع با توجه به میزان حجم و نوع محصول در زمینه حمل و تحویل سفارشات داخلی و خارجی برآیند بهینه‌ای را پیشرو ساختار حمل سفارشات خود قرار داده است.

|

درباره ما

گروه صنایع سیلیکات ایران به عنوان اولین تولید کننده سیلیکات سدیم و پتاسیم جامد و مایع تاکنون توانسته است با توجه به کیفیت بالای خود و همچنین توان بالا در تولید موجب رضایت مشتریان محترم را فراهم نماید.

سیلیکات با دارا بودن فاز قلیایی و پلیمر معدنی در بسیاری از صنایع کاربرد اساسی دارد، به طوری که می توان ادعا کرد هر انسان در روی کرۀ زمین حداقل یک بار در روز به نوعی از این ماده استفاده می کند.

سیلیکات با دارا بودن فاز قلیایی و پلیمر معدنی در بسیاری از صنایع کاربرد اساسی دارد، به طوری که می توان ادعا کرد هر انسان در روی کرۀ زمین حداقل یک بار در روز به نوعی از این ماده استفاده می کند.

1
محصول مختلف
14950
تن تولیدات سالانه
0
کارکنان ماهر
0
سال فعالیت مستمر

محصولات شرکت

کاربرد گسترده محصولات در صنایع مختلف ازجمله صنعت شوینده، فولاد ریخته گری، کاشی و سرامیک، کارتن سازی، الکتروسازی و کشاورزی، صنایع حفاری و غیره

sodium silicate in detergents

خط مشی کیفیت

شرکت صنایع سیلیکات ایران با در نظر گرفتن داشته ها، بایدها و استانداردهای به روز دنیای صنعت و تجارت اهداف بلند مدتی در زمینه های مختلف سازمانی برای خود متصور است. باتوجه به تأکید شرکت مبنی بر رعایت استانداردهای بین المللی در خصوص کیفیت تولیدات خود نیز تأیید کیفیت توسط واحد QC صنایع مختلف و مرتبط را دارا می باشد.

باتوجه به ظرفیت های موجود در این شرکت انواع سیلیکات سدیم و پتاسیم تولیدی مورد مصرف در داخل و همچنین به عنوان محصول صادراتی مورد تأیید بازارهای خارجی نیز می باشد. این شرکت با نگاه به آینده و هدف گذاری صورت گرفته در بخش تحقیق و توسعه خود به دنبال گسترش و تعمیم کاربرد محصولات تولیدی خود در صنایع مختلف می باشد.

استاندارهای شرکت

استاندارهای بین المللی

موارد مصرف سیلیکات سدیم در صنایع

کاربرد گسترده سیلیکات سدیم در صنایع مختلف ازجمله صنعت شوینده، فولاد ریخته گری، کاشی و سرامیک، کارتن سازی، الکتروسازی و کشاورزی، صنایع حفاری و غیره

یکی از پرکاربردترین مصرف سلیکات در تولید ورقه های کارتن و مقوایی است. هر لایه نازک کاغذ که معمولا کاغذ بازیافتی است با سلیکات سدیم آغشته شده و لایه لایه این ورقه های نازک به هم چسبیده تا شیت کارتون یا لایه مقوایی تولید شود. ریشیو مصرفی در این صنعت 2/4 می باشد.

در تولید پودرهای شوینده استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این ریشیو در کنار دارا بودن خواص شویندگی، ممانعت از کندگی، خوردگی و لکه بری می توان به تولید صابون های قالبی، اسپری های تمیز کننده سطوح و انواع شوینده های مایع اشاره کرد. سیلیکات مصرفی در این صنعت ریشیو بین 1/9 الی 2/1 می باشد.

به عنوان افزایش دهنده چسبندگی خمیر کاغذ و چسباننده جعبه های مقوایی و چسب در خطوط بسته بندی و صنایع مختلف خصوصا صنایع شوینده استفاه می شود. ریشیو مصرفی 2/4 می باشد.

در فرآیند ریخته گری برای ساخت بدنه سیلیسی از سیلیکات سدیم به عنوان چسب نگهدارنده ذرات ماسه سیلیسی جهت ساخت قالب استفاده می شود. ریشیو مصرفی در این صنعت 2/2 تا 2/4 می باشد.

سیلیکات سدیم در مرحله تهیه خمیر در صنایع کاغذسازی و تولید مقوا به عنوان یک عامل افزایش خاصیت چسبندگی در بافت خمیر به کار می رود. از دیگر استفاده های این ماده تهیه جوهرزگس می باشد. ریشیو مصرفی در این صنعت 2/1 می باشد .

در تولید فرآیند آهن اسفنجی، پودرهای خالص حاصل از خروجی فرآیند احیا را همراه با ترکیب آهک و سیلیکات سدیم، تحت پرس و به صورت بریکت که قابلیت استفاده در فرآیند ذوب به روش قوس الکتریکی را داشته باشد استفاده می کنند. ریشیو مصرفی در این صنعت 3/2 می باشد.

در صنایع کاشی و سرامیک در ابتدا برای یکسان سازی خاک از بالمیل استفاده می شود که در این میان سیلیکات سدیم به عنوان روان ساز با ریشیو 2/2 الی 2/3 مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیکات سدیم در حفاری کاربردهای مختلفی دارد که اهم استفاده از آن در ایران به عنوان ماده کمک کننده به سیمان در راستای مدیریت پسماندهای حفاری در فرآیندی به نام فیکسیشن می باشد. ریشیو مصرفی دراین صنعت 2/5 الی 2/6 است.

در فرآیند تولید قطعات سیمانی و بتنی می توان از سیلیکات سدیم با تشکیل شیشه ای با ضخامت کمتر از ١ میلیمتر در روی سطح قطعه به عنوان ماده کیورینگ و در بعضی موارد دیگر از جمله سیمان ریزی استفاده کرد.
سیلیکات سدیم به دلیل وجود سیلیکات و واکنش آن با کلسیم موجود در سیمان پروسه تولید بتن را تسریع داده و به عنوان زودگیر سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.
به طور مثال در مراحل احداث تونل با ماشین TBM در زمان نصب بلوک های سیمانی نیاز به زودگیری سیمان تزریقی بین دیواره تونل و بلوک سیمانی می باشد که سیلیکات سدیم باعث تسریع درگیرش سیمان می شود. ریشیو مصرفی 2/6، 3- 3/2 است.

افزایش عملکرد و باروری محصولات متنوعی مانند غلات به ویژه برنج، سبزیجات و درختان میوه و ایجاد مقاومت بالا در برابر تنش های محیطی مانند گرمای شدید، سرما، کم آبی و شوری از عمده عملکردهای سیلیکات پتاسیم به حساب می آید. از جمله عملکردهای دیگر این محصول می توان به افزایش خاصیت ماندگاری محصولات پس از برداشت و افزایش کیفیت ظاهری از نظر رنگ و طعم اشاره کرد. (سیلیکات پتاسیم ریشیو 2)

روکش، پوشش و یا فلاکس الکترودها از مواد مختلف ساخته شده اند، یکی از این مواد سیلیکات پتاسیم می باشد که به صورت خمیر یا به اصطلاح گل الکترود به وسیله پرس های مخصوص و فشار روی میله های فلزی پرس می شوند. باتوجه به انواع متفاوت الکترودهای تولید شده، ریشیو و نسبت های متفاوتی از جمله 1/6 ، 2 و 2/4 مورد استفاده قرار می گیرد.

|

درباره شرکت

شرکت صنایع سیلیکات ایران با بیش از ٣٠ سال سابقه در تولید انواع سیلیکات سدیم و پتاسیم با ظرفیت تولید سالیانه 150،000 تن و به عنوان تنها شرکت با امکان تولید به صورت مایع و جامد با نگاه به کیفیت در کنار میزان تولید همراه با رویکرد علمی و فنی توسط افراد متخصص تأسیس و راه اندازی گردید.

این شرکت به عنوان قدیمی ترین و با سابقه ترین تولید کننده، همیشه در اولویت انتخاب به جهت همراهی با بزرگان صنایع مختلف ازجمله صنعت شوینده، فولاد ریخته گری، کاشی و سرامیک، کارتن سازی، الکتروسازی و کشاورزی، صنایع حفاری و دیگر صنایع قرار گرفته است. این شرکت با در اختیار داشتن کوره های مجهز در تولید انواع سیلیکات از نظر تنوع در ریشیو و میزان خلوص ارائه دهنده برترین محصولات در بازار است.

شرکت صنایع سیلیکات ایران
سیلیکات سدیم

شرکت های همکار

همکاری با تولیدکنندگان صنعتی در بازار

تلفن های تماس

تلفن دفتر تهران: 88008389-021
تلفن دفتر تهران: 88029031-021
تلفن دفتر تهران: 88008390-021
تلفن دفتر قزوین: 2222834-0282
تلفن دفتر قزوین: 2223056-0282

مدیران فروش

مدیر فروش داخلی: 09386147220
مدیر بازرگانی خارجی: 09123640980

طراحی شده در گروه نیک فام
شماره تماس: 09226018750
نیک فام
شماره تماس: 09226018750
Scroll to Top
Scroll to Top